×
 • Lajme
 • Lajme

  “Petrol Company” shpërndan dhurata për 90 fëmijët me asistencë sociale në Fushë Kosovë

  FrontOnline
  30 Dhjetor 2020

  Sot janë shpërndarë pako me dhurata për 90 fëmijë të familjeve me asistencë sociale në Komunën e Fushë Kosovës nga kompania më humane më Kosovë për tregti të naftës “Petrol Company”.

  Këto pako me dhurata kishin kryesisht produkte për fëmijë, ndërsa janë shpërndarë duke respektuar masat e parapara nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ( IKSHPK).

  Drejtori i Qendrës për Punë Sociale në Fushë Kosovë, Abaz Gjigolli ka falënderuar pronarët e “Petrol Company” Shkëlzen dhe Hysni Jusaj, dukë thënë se me këto dhurata janë gëzuar fëmijët.

  “Ne po edhe familjarët padyshim që ndihemi shumë mirë që me rastin e festave të këtij viti kemi arrit me i gëzu këto familje dhe fëmijët e tyre e  që është natyrë e moshës së tyre dhe dhurata që janë gjithmonë për fëmijë, ne si staf i QPS falënderojmë shumë kompaninë e juaj dhe ju jemi shumë mirënjohës për punën që iu keni përkushtuar këto dhjetë ditët ë fundit”, ka thënë ai.

  Gjigolli ka treguar edhe për cilat kategori të familjeve janë shpërndarë këto dhurata.

  “Këto janë për familjet me asistencë sociale”, ka shtuar ai.

  E, për kontributin që ka bërë “Petrol Company”, drejtori Gjigolli ka ndarë edhe një mirënjohje për ta si shenjë falënderimi.

  “Petrol Company” ka rrjetin e shitjes me pakicë të derivateve thuajse në të gjitha komunat e Kosovës, ku ju mund të furnizohu me derivatet me cilësore dhe të lira në vend.

  Gjithashtu rrjeti i restoranteve “Be Happy” është pjesë e kompanisë lider për tregtimin e derivateve “Petrol Company”./FrontOnline/

   

  No description available.

   

  No description available.

   

   

  Comodita “pushton” Amerikën, dyshekët e saj në top 5 produktet më të shitura
  Nga Rubrika
  Lajme25 Shtator 2023
  Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, ka thënë së rreth 30 persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës në...
  Lajme25 Shtator 2023
  Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, ka thënë se grupi kriminal serb ishte organizuar nga Milan Radojçiqi. “Ky grup terrorist dyshohet...
  Lajme25 Shtator 2023
  Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës konfirmon për gjetjen e trupit të terroristit të katërt që mbeti i vrarë në sulmin ndaj...
  Të tjera
  Lajme25 Shtator 2023
  Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka folur lidhur me trazirat në veri. Ai ka bërë të ditur që kanë gjetur dokumente të...
  Lajme25 Shtator 2023
  Armatimi që është gjetur dje në afërsi të manastirit të Banjskës së Zveçanit është prezantuar nga Policia, në kampin “Enver Zymberi” në...
  Lajme25 Shtator 2023
  Kolegu i rreshterit Afrim Bunjaku, i cili u vra të dielën në detyrë, polici Avni Behrami, tha se të gjithë do ta...
  Lajme25 Shtator 2023
  Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka dalë më një reagim lidhur me zhvillimet e djeshme në veri të vendit, ku u...
  Lajme25 Shtator 2023
  Manastiri i Deçanit i ka quajtur dezinformata raportimet se janë gjetur armë brenda Manastirit të Banjskës, ku të dielën u futën 30...
  Bota/Rajoni25 Shtator 2023
  Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, me propozim të Kryeministrit, Edi Rama, dekretoi lirimet dhe emërimet e Ambasadorëve si më poshtë vijojnë: Lirohet, Donika...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.