Bota/Rajoni

Petkoviq deklarohet nga Brukseli për negociatat me Kurtin

Petkoviq deklarohet nga Brukseli për negociatat me Kurtin
15:43 | 18 Gusht 2022

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovë në qeverinë serbe, Petar Petkoviq, tha në Bruksel se delegacioni serb po lufton “për paqe” dhe se presidenti Aleksandar Vuçiq do t’i drejtohet publikut nesër, pas kthimit të tij në Beograd, transmeton Novosti.

Ai gjithashtu tha se askush nga delegacioni serb nuk do të flasë sot dhe se presidenti Vuçiq do të qëndrojë edhe për një kohë në Bruksel.

“Më e rëndësishmja është se ne kemi luftuar për paqe, stabilitet, për arritje të një kompromisi dhe për këtë arsye presidenti Aleksandar Vuçiq po qëndron këtu në Bruksel për disa kohë”, tha ai.

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera