Bota/Rajoni

Peskov: Rusia është në një “stuhi”,  Putini e di se ku po e çon vendin

Peskov: Rusia është në një “stuhi”,  Putini e di se ku po e çon vendin
10:39 | 17 Maj 2022

Ai theksoi se Moska është e bindur se gjithçka do të jetë mirë, se do të fitojë dhe do t’i arrijë të gjitha synimet e saj.

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov e përshkroi situatën në të cilën ndodhet Rusia sot si “një stuhi dhe një moment i së vërtetës”, duke shtuar se presidenti Vladimir Putin e di se ku po e çon vendin.

“Në fakt, ne po jetojmë tani në kushtet e një stuhie ideale dhe një momenti të së vërtetës, pikërisht asaj stuhie dhe atij momenti që duhet të sigurojë dhe mbrojë interesat tona, në mënyrë që ju të jetoni më mirë, më rehat, më të qëndrueshëm dhe më të sigurt. tha Peskov, transmeton Interfax./FrontOnline/

 

 

8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….

Të tjera