Bota/Rajoni

Pesë të vdekur e 75 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

Pesë të vdekur e 75 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut
15:06 | 04 Gusht 2020

Pesë persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 në Maqedoni të Veriut në 24 orët e fundit dhe janë regjistruar 75 raste të reja, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë e shtetit fqinj.

Në 24 orët e fundit janë testuar 890 mostra dhe 75 kanë rezultuar pozitive. Po ashtu janë shëruar 136 persona.

Numri total i të infektuarve në Maqedoni të Veriut ka arritur në 11.202, ndërsa 505 kanë vdekur. Janë 3589 raste aktive.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera