Auto

Përshëndetuni me Mercedesin AMG të ri, duket tejet sportiv

Përshëndetuni me Mercedesin AMG të ri, duket tejet sportiv
12:17 | 09 Korrik 2020

Përkundër faktit se debutimi zyrtar ka të ngjarë të jetë vetëm disa ditë larg, modeli AMG GT R Black Series nga firma e prodhimit të makinave Mercedes është bërë publik në Instagram.

Siç vërehet, për dallim nga modeli aktual, modeli i ri ka modifikime në pjesën e eksterierit, gjegjësisht një grill Panamericana, ndarës në pjesën e përparme të fibrave të karbonit dhe pragje të zgjeruaara ansore, shkruan CarBuzz.

AMG GT R posedon motor 4.0-litërsh të tipit V8, i cili është i aftë të prodhojë 720 kuaj-fuqi.

Sipas burimeve të CarBuzz, vetura do arrijë shpejtësinë nga 0 në 100 km në orë për vetëm 3.3 sekonda.

Shpejtësia maksimale e makinës do jetë 321 km në orë.

Automobili do të kushtojë rreth 250 mijë euro.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera