[wp-story]

Bota/Rajoni

Përpunonte drogë në Kosovë e Shqipëri: I sekuestrohet pasuria 12 milionë euro

Përpunonte drogë në Kosovë e Shqipëri: I sekuestrohet pasuria 12 milionë euro
21:28 | 04 Nëntor 2019

Policia e Shqipërisë njoftoi sot se ka sekuestruar pasurinë me vlerë 12 milionë euro të Arjan Shanajt nga Fier, i arrestuar në Greqi për trafik kokaine, transmeton Gazeta Metro.

Prokuroria, në bashkëpunim me policinë kanë vënë nën sekuestro pasuritë e luajtshme dhe të paluajtshme të Arjan Shanajt, me dyshimin se janë përfituar nga aktiviteti i paligjshëm i trafikut të drogës.

Shanaj është arrestuar në qershor të 2017-s së bashku me një shtetas grek, pasi u kapën në shtetin fqinj me 20 kg kokainë, me vlerë të përafërt rreth 800,000 euro, shkruan tv klan.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera