Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Përplasje shumë e ashpër mes Gaxherit dhe Nagavcit: Kape more lexoje Rregulloren e Kuvendit

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxheri i ka replikuar ashpër kryesuese së parlamentit, Arbërie Nagavci.

  Në seancën e Kuvendit të Kosovës që po vazhdon të mbahet edhe në këto orë, Gaxheri i ka replikuar ashpër Nagavcin, duke i thënë se nuk munden me duru injorancën dhe sjellen e saj në seanca, pasi sipas saj, ajo nuk po e respekton rregulloren e Kuvendit të Kosovës.“Nuk mundemi na ketu 100 deputetë me të duru ty edhe injorantën tone edhe sjelljen tonde. Replika bohet automatikish”, tha Gaxheri.

  Derisa, Nagavci përsëri ia ndërpreu fjalën Gaxherit duke folur, por përsëri kjo e fundit ja përmend rregulloren e Kuvendit, të cilës ia rekomandon ta lexojë.“A po e sheh pse e merr ti tash fjalen, nuk mundesh mem ndërhy në fjalë, kape lexoje rregulloren. Nuk ki të drejte mos na malltreto se është e patolerueshme”, ka thënë Gaxheri.Kujtojmë se sot gjatë ditës në këtë seancë ka pasur përplasje mes deputetëve të VV-së dhe shefit të Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi.

  Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi
  Nga Rubrika
  Lajme22 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, i është kundërpërgjigjur emisarit special të BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, i cili dje...
  Lajme22 Mars 2023
  Deputeti Fatmir Humolli sot nuk është ulur ku ulet zakonisht në Kuvendin e Kosovës. Për dallim nga herët tjera, ai është ulur...
  Lajme22 Mars 2023
  Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e së mërkurës ka marr vendim për hapjen e një universiteti të ri publik. Në këtë mbledhje...
  Të tjera
  Lajme22 Mars 2023
  Klinikës së Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës i është shtuar edhe Fertilizimi i Asistuar Mjekësor. Me këtë rast, presidentja Vjosa...
  Vip22 Mars 2023
  Mbrëmjen e kaluar, Olta dhe Kiara, kanë shkuar në nominim kokë me kokë, dhe njëra prej tyre largohet të shtunën. Largimin nëse...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Për herë të parë, një anë e Londrës është ndriquar me 30,000 drita për të shënuar muajin e shenjtë të Ramazanit. Rruga...
  Lajme22 Mars 2023
  Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka uruar beismtarët e fesë islame me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit. Ai ka bërë...
  Vip22 Mars 2023
  Një sfidë e fortë ka vënë përballë Kiara Titon dhe Olta Gixharin, të cilat kanë dalë në nominimin kokë më kokë në...
  Lajme22 Mars 2023
  Qeveria ka miratuar disa sanksione të reja ndaj grupit paramilitar rus, “Wagner”. Kryeministri Albin Kurti tha se vendosën për këto masa kufizuese...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.