Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Përplasje e ashpër në studio në mes të Mushkolajt dhe Berishës, “E keni shitur shpirtin”

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Përplasje e ashpër ka ndodhur gjatë një debate televiziv në mes të ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berishës dhe analistit Imer Mushkolaj.

  Berisha akuzoi Mushkolajn se e ka shitur shpirtin e tij.

  “Ju e keni shitur shpirtin”, i ka thënë Berisha Mushkolajt.

  Përplasja ka filluar derisa Berisha akuzonte Hashim Thaçin për tradhëti kombëtare. Ndërkohë Mushkolaj përmendi rastin e detit të Shqipërisë gjatë kontestit me Greqinë që ndodhi sa Berisha ishte kryeministër.

  Sali Berisha ishte duke thënë se, përkundër që beson se krerët e UÇK’së janë të pafajshëm për akuzat e Speciales, ai thotë se ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaci është tradhëtar pasi ka folur për shkëmbim territoresh me Vucicin dhe Edi Ramën e Baton Haxhiun.

  “Merr fjalor dhe më trego fjalën e tradhtisë, nuk kanë asnjë emër tjetër ata që shesin integritetin territorial dhe sovranitetin e vendit. Hashim Thaci bëri gjithçka për ndryshimin e territoreve. Edi Rama bëri gjithçka së bashku me Baton Stanishiqin dhe tentuan gjithçka që të c’bënin sovranitetin e Kosovës dhe zhbënin integritetin e Kosovës. Akuza për organizata kriminale do të përfundojë. Por për tradhtinë ndaj popullit do t’i varja të tretë”, tha ai.

  Ndërkohë këtu ka dnërhyrë Imer Mushkolaj.

  “Nëse ju po thoni për Thacin është tradhtar, e njëjta mund të thuhet edhe për ju për detin me Greqinë. Historia nuk e ka dëshmuar atë që e thoni ju. Kosova është në kufijtë e 2008’s. Ky është realiteti. Nuk jeni ju që vendosi kush ishte tradhëtar e kush jo”, tha Mushkolaj.

   

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë
  Nga Rubrika
  Lajme01 Prill 2023
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni e ka mbështetur Marshin për Drejtësi që do të mbahet nesër. Hyseni përmes...
  Lajme01 Prill 2023
  Shkeljeve që kanë ndodhur në Kosovë për 12 muaj, e rekomandimeve të Avokatit të Popullit mezi iu vjen fundi në raportin 232...
  Lajme01 Prill 2023
  Të akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe tre bashkëpunëtorë të tij të kohës së...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.