×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Përplasja e avionit në Michigan, babai vdiq duke shpëtuar vajzën e tij

  FrontOnline
  16 Nëntor 2021

  Mike Perdue, një nga katër personat e vrarë kur një aeroplan i vogël u rrëzua pranë ishullit Beaver të shtunën, po përpiqej të mbronte vajzën e tij në momentet e fundit të jetës së tij, tha për CNN miku i familjes dhe partneri i biznesit Ryan Wojan.

  “Ai e mbante në krahë. Vajza nuk mban mend asgjë përveç se babai e shtrëngoi aq fort”, tha Wojan. 11-vjeçarja ishte e vetmja pasagjere që i mbijetoi përplasjes.

  “Gruaja e tij dëshiron që të gjithë të dinë se çfarë lloj personi ishte Majk dhe se ai dha jetën për vajzën e tij”, tha Wojan. Çifti ka katër fëmijë. Vajza, e cila ndodhet ende e shtruar në spital, pësoi disa fraktura dhe iu nënshtrua dy herë operacionit, por asnjë nga plagët nuk ishte në rrezik për jetën.

  Dy të vdekurit, Kate Leese dhe Adam Kendall, ipo qonin qentë e tyre te veterineri dhe viktima e katërt është një pilot.

  Administrata Federale e Aviacionit (FAA) tha se avioni BN2P Britton-Norman u rrëzua të shtunën rreth orës 14:30. Shkaku i aksidentit është ende duke u hetuar./FrontOnline/

  Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Policia spanjolle ka thënë të shtunën se ka arrestuar tre hakerë prorusë, të dyshuar për kryerje të sulmeve kibernetike me qëllime terroriste,...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Politikania ukrainase e ekstremit të djathtë dhe ish-deputetja, Irina Farion vdiq në spital nga plagët e marra në atentat pasi një sulmues...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) është duke bërë thirrje për luftë kundër HIV-it dhe stigmës rreth tij, pak para një konference ndërkombëtare...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...
  Lajme20 Korrik 2024
  Në konferencën e përbashkët me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, të mbajtur të shtunën në Beograd, kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz tha...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.