Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Përplasen dy vetura luksoze në Zvicër, dëmet kapin vlerën 3.7 milionë franga

  FrontOnline
  13 Gusht 2020

  Një shofer i veturës Porsche dhe një shofer i veturës Bugatti u përpoqën të parakalojnë njëri-tjetrin në rrugën Gotthard Pass në Zvicër. Por kjo shkoi keq. Ata u përplasën me njëri-tjetrin. Dëmet nga ky aksident kapin vlerën 3.7 milionë franga.

  Menjëherë pas orës 12 të mesditës së mërkurës pati një përplasje në rrugën Gotthard Pass drejt majës së kalimit. Një shofer i Bugatti ishte me nxitim dhe filloi të parakalojë. Edhe shoferi i Porsche kishte të njëjtën ide. Atëherë përplasen dy makinat luksoze. Dhe jo vetëm kaq: Bugatti përplaset edhe me një Mercedes nga Aargau.

  Të dy automjetet u përplasën më pas me gurët në skajin e majtë të korsisë dhe erdhën në një ndalesë në korsinë e kundërt, siç shkruan në një deklaratë nga policia e Kantonit Uri. Drejtuesit e makinave luksoze vijnë nga kantonet e Schwyz dhe Lucern, përcjell albinfo.ch.
  Njëri nga drejtuesit e automjeteve sportive arriti ta rikthejë automjetin në korsi, por u përplas me shtëpinë motorike Aargau. Pasagjeri në veturën tjetër pësoi lëndime të rënda dhe u dërgua në spitalin kantonal në Uri.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Rusia tha të hënën se filloi të zhvillojë stërvitje detare në Detin Baltik. Dhe stërvitja, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, vjen...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Pak para orës 15:00 të ditës së hënë, policia e Lubjanës ka marrë informacion për të shtëna armësh. Dhe sipas informacioneve të...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensy është takuar në Kiev me sekretarin e jashtëm të Mbretërisë së Bashkuar, James Cleverly. Përmes një postimi në...
  Të tjera
  Lajme05 Qershor 2023
  Nënkryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku i ka çuar mesazh Qeverisë Kurti duke e stolisur qytetin me flamuj të Shteteve të Bashkuara. Lushtaku...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Kryeministri i Belgjikës, Alexander De Croo, ka konfirmuar më 5 qershor se vendi i tij po kërkon sqarime nga Ukraina lidhur me...
  Lajme05 Qershor 2023
  Personeli ushtarak italian i dislokuar me misionin e NATO/KFOR-it, i plagosur gjatë protestës së paprovokuar në veri të Kosovës, u transportua përsëri...
  Sport05 Qershor 2023
  Gjilani dhe Prishtina do të përballen sot në finalen e Kupës së Kosovës. Ndeshja fillon në ora 18:00 dhe do të zhvillohet...
  Lajme05 Qershor 2023
  Drejtori i Byrosë Kosovare të Sigurimit Sami Mazreku ka mirëpritur aksionin e policisë së Kosovës për heqja nga qarkullimi të automjeteve pa...
  Lajme05 Qershor 2023
  I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, dhe ai i Bashkimit Evropian për dialogun...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.