Bota/Rajoni

Përmbyset një furgon me emigrant në Strumicë

Përmbyset një furgon me emigrant në Strumicë
09:14 | 09 Korrik 2020

Shtatë emigrantë janë lënduar në një aksident me furgon, i cili mbrëmë është përmbysur në rrugën magjistrale Strumicë-Vallandovë, tek udhëkryqi për fshatin Raborci.

Siç thonë nga SPB Strumicë, shoferi i furgoni ka ikur, ndërsa hetim në vendin e ngjarjes ka kryer policia dhe prokuroria.

Gjatë shpëtimit të të lënduarve kanë marrë pjesë zjarrfikësit e Strumicës, të cilët kanë përdorur makinë speciale.

Ky është aksidenti i dytë brenda dy ditëve, ku aksidentohet makina me emigrant.

Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria

Të tjera