×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Përleshje mes grupeve rivale në burg, të paktën 58 viktima

  FrontOnline
  14 Nëntor 2021

  Të paktën 58 persona kanë humbur jetën dhe shumë të tjerë janë plagosur si pasojë e përleshjeve mes bandave rivale në një burg në Ekuador.

  Ngjarja e rëndë është regjistruar në burgun “Penitenciaria del Litoral”, ku në muajin shtator pati një tjetër përleshje të përgjakshme mes të dënuarve dhe për pasojë u vranë 119 të burgosur.

  Sipas guvernatorit të provincës, Pablo Arosemena, ngjarja nisi pas vendimit për lirimin nga burgu të një prej drejtuesve të bandave dhe të burgosurit që ishin me grupe të tjera, dëshironin që të merrnin pozitën e tij.

  Bilanci i viktimave pritet të rritet pasi shumë prej të plagosurve në këto përleshje janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

  Comodita me dyshekët e saj në Panairin MOW, fiton klientë të rinj në Gjermani
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Policia spanjolle ka thënë të shtunën se ka arrestuar tre hakerë prorusë, të dyshuar për kryerje të sulmeve kibernetike me qëllime terroriste,...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Politikania ukrainase e ekstremit të djathtë dhe ish-deputetja, Irina Farion vdiq në spital nga plagët e marra në atentat pasi një sulmues...
  Bota/Rajoni20 Korrik 2024
  Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) është duke bërë thirrje për luftë kundër HIV-it dhe stigmës rreth tij, pak para një konference ndërkombëtare...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.