×
 • Sport
 • Sport

  Përkundër humbjes, trajneri i Ulpianës i kënaqur me futbollistët e tij, Munishi thotë se Gjilani fitoi me meritë

  FrontOnline
  20 Nëntor 2021

  Ulpiana pësoi humbje 2:1 ndaj Gjilanit në kuadër të javës së 14-t në Superligën e Kosovës.

  Skuadra nga Lipjani shpresoi që të merrte një pikë nga kjo ndeshje, por në minutat e fundit pësoi humbje, shkruan  FrontOnline.

  Pas ndeshjes, Edlir Tetova ka thënë se ai është krenar me lojën që kanë shfaqur lojtarët e tij në këtë sfidë.

  “Ndihem i kënaqur me paraqitjen e futbollistëve si në pjesën e parë, po ashtu edhe në të dytën”, ka thënë ai pas ndeshjes për “Art Sport”.

  “Në pjesën e dytë kemi mundur ta fitojmë ndeshjen me rastet që i kemi pasur, por kur nuk shënon edhe pëson. Falë kualitetit të Prognit ndodhi edhe ajo që ndodhi, rezultati shkoi në të mirë të Gjilanit”, theksoi Tetova.

  Ndërkaq, trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi ka deklaruar se kjo fitore e tyre ishte me plotë meritë.

  “Forma e futbollistëve të mi ishte u përcjellë në pjesën e dytë. Kjo ndeshje ishte një përsëritje si në Gjilan”, ka thënë ai pas ndeshjes.

  “Ulpiana e ka tranzicionin e lojës shumë të rrezikshëm, me lojtarët të shpejtë në krah, pasi pas rezultatit 1:0 kanë mundur edhe të dyfishojnë. Me pas ne mbuluam mjaft mirë sulmuesin e tyre dhe fati i përcjelli trimat. Me meritë arritëm ta fitojmë këtë ndeshje”, përfundoi Munishi./FrontOnline/

  Getinjo kërkon të largohet nga shtëpia e Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Sport20 Korrik 2024
  Skuadra e Juventusit është nisur për në Gjermani ku do të përgatitet për sezonin e ri 2024/25. Në listën e trajnerit Thiago...
  Sport20 Korrik 2024
  Në ceremoninë e hapjes, Nora dhe vëllai i saj, Akil Gjakova, do të mbajnë flamurin e vendit të tyre, të dorëzuar nga...
  Sport20 Korrik 2024
  Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini, shprehet i emocionuar për sfidën ndaj Real Madridit në Superkupën e Evropës, e cila do të...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.