×
 • Lajme
 • Lajme

  Përfundon takimi VV-LDK, Konjufca tregon detaje për takimin e radhës

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Ka përfunduar takimi për harmonizimin e programeve ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje (VV) dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK).

  Takimi kishte filluar në ora 15:00 në selinë e LDK-së, ku temë diskutimi ishte harmonizimi i programeve në fushën e shëndetësisë dhe arsim.

  Pas takimit, për medie u deklarua Glauk Konjufca, ai tha se shëndetësia dhe arsimi u diskutua sot dhe sipas tij ka qenë takimi i zhvilluar në pajtueshmëri dhe atmosferë të thellë bashkëpunimi.

  “Një nga takimet që kemi pasur pajtueshmërinë më të madhe deri tash”

  “Mund të ketë d hapësira të përbashkëta dhe të njëjta që dy subjektet politike i kanë konsideru të rëndësishme, jemi nis nga hapja e fushave për çka kanë nevojë ato p.sh., drejtësia, ekonomia, shëndetësia dhe arsimi, për këto kemi bisedu më shumë”

  “Në takimi i radhës do flasim për mirëqenien sociale”

  Ai tha se temat më të rëndësishme siç është dialogu do të diskutohet nga krerët e partive.

  “Disa tema i kemi lënë të fliten nga nivelet më të larta, si nga Kurti dhe udhëheqësi i LDK-së”./Front Online/

  Njoftimet nga KEDS, vendet që do të mbesin nesër pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme28 Nëntor 2023
  Sot, në pritjen e organizuar nga Baroness Blake për nderë të Ditës së Falmurit Kombëtar, ambasadori i Republikës së Kosovës, në Britani,...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Banorët e Fushë Kosovës kanë mbetur pa ujë që gjashtë orë, të martën, më 28 Nëntor në ditë feste. Kështu i tha...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Gjykata Themelore në Gjakovë ia ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 30 ditësh zyrtarit policor, E.S., që dyshohet për kryerjen...
  Të tjera
  Lajme28 Nëntor 2023
  Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, tha se në takimin e ministrave të Jashtëm të NATO-s në sesion paraprak kanë folur...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Për historinë e shtetit shqiptar, të rinjtë e Kosovës dhe Shqipërisë janë të informuar. Kështu po thotë në një rrëfim për Front...
  Sport28 Nëntor 2023
  Drita ka ndarë rrugët me trajnerin grek Akis Vavalis pas shtatë muajve qëndrim të tij në qytetin e Gjilanit. Humbja nga Prishtina...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Siguria ushqimore në lëvizjen e lirë të kafshëve në vendet kufitare për të eliminuar sëmundjet e transmetueshme, por nga ana tjetër tregu...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Sekretari i Shtetit Amerikan, Antony J. Blinken, ka uruar qeverinë dhe popullin shqiptar me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë. Përmes një deklarate...
  Sport28 Nëntor 2023
  Ylli i futbollit Xherdan Shaqiri e ka uruar 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Futbollisti i Chikago Fire dhe Përfaqësueses së Zvicrës e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.