[wp-story]

Lajme

Përfundon takimi mes Musfafës dhe Lajçak, ky i fundit s`deklarohet për medie

Përfundon takimi mes Musfafës dhe Lajçak, ky i fundit s`deklarohet për medie
10:59 | 17 Qershor 2020

Sapo ka përfunduar takimi mes liderit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe të dërguarit të posaçëm për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, raporton Front Online.

Lajçak, pas takimit, nuk pranoi të prononcohet për medie.

Ai dje gjatë ditës është takuar edhe me Kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmanin, kryeministrin Hoti dhe Presidentin Thaçi.

Ndërsa, pritet që edhe sot gjatë ditës të takohet edhe me liderë të tjerë në Kosovë.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera