[wp-story]

Lajme

Përfundon takimi i Isa Mustafës me ministrat e sapo zgjedhur

Përfundon takimi i Isa Mustafës me ministrat e sapo zgjedhur
14:55 | 03 Qershor 2020

Posa u votua qeveria “Hoti”, me 64 vota, lideri i LDK-së, Isa Mustafa ka mbledhur në Selinë e partisë, kryeministrin, zëvendësministrin dhe ministrat në kabinetin e ri qeveritar, raporton Front Online.

Pas më shumë se një orë mbledhje dy ministrat, ai i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, si dhe ai i Bujqësisë, Besian Mustafa janë larguar nga Selia e LDK-së.

Pas tyre nga Selia e LDK-së ka dal edhe Isa Mustafa, teksa kryeministri Avdullah Hoti vazhdon të mbetet ende në Seli./Front Online

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera