Sport

Përfaqësuesja e Kosovës udhëton në Kroaci për Kampionatin Balllkanik të karatesë

Përfaqësuesja e Kosovës udhëton në Kroaci për Kampionatin Balllkanik të karatesë
12:05 | 25 Nëntor 2021

Përfaqësuesja e Kosovës në Karate ka udhëtuar për në Rijekë të Kroacisë, ku do te marrin pjesë në Kampionatin Ballkanik për kadet, junior dhe U21 qe do të mbahet nga 26 deri më 28 nëntor 2021.

Edhe karateistët kosovarë në mesin e 731 garuesve te Ballkanit dhe do te përfaqësohen me gjithsej 49 garues, në Kampionatin Ballkanik, shkruan FrontOnline.

Ekspeditës kosovare i prin nënkryetari i Federatës së Karatesë e Kosovës, Gazmend Havolli, dy gjyqtarë Ali Vokshi dhe Gazmend Havolli, përzgjedhësit Ylber Syla, Leutrim Pepaj dhe shumë trajnerë të klubeve kosovare që po marrin pjesë me mjete vetanake./FrontOnline/

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera