Lifestyle

Përbërësit e kastravecit dhe limonit për maskë më të thjeshtë të fytyrës

Përbërësit e kastravecit dhe limonit për maskë më të thjeshtë të fytyrës
16:50 | 10 Qershor 2021

Kastraveci është një perime lehtësisht e arritshme, plot lëndë ushqyese që janë të dobishme për trupin dhe lëkurën tonë. Përmban antioksidues si karoten, vitaminë C, vitaminë A, zeaksantinë dhe luteinë. Kastraveci është gjithashtu një ekstrakt i preferuar kur bëhet fjalë për formulimin e produkteve kozmetike. Pra, një maskë fytyre me kastravec që mund ta bëni vetë në shtëpi do të ishte ideale për ditët e ngrohta përpara. Për maskën me kastravec dhe limon nevojiten një kastravec dhe një limon. Përziejeni kastravecin për të bërë një përzierje, pastaj shtoni limonin e shtrydhur. Vendoseni në fytyrë dhe lëreni të veprojë për rreth 15 minuta. Më pas shpëlajeni me ujë të ftohtë./FrontOnline/

 

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera