×
 • Lajme
 • Lajme

  Përballja me Covid-19, Zemaj i inkurajuar nga personeli i spitalit në Gjakovë

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, e ka vizituar sot spitalin e përgjithshëm “Isa Grezda” në Gjakovë për të parë nga afër situatën e krijuar nga përhapja e pandemisë Covid-19 në këtë komunë.

  Sipas tij, përkundër infrastrukturës së vjetruar dhe mungesës së kuadrit të nevojshëm në disa shërbime, ku marrin shërbime edhe qytetarë nga veriu i Shqipërisë, në këtë spital personali mjekësor kryen punë të madhe dhe me përkushtim.

  “Do t’i adresojmë shqetësimet e tyre duke siguruar vijimësinë e të gjitha shërbimeve shëndetësore përmes inkuadrimit të kuadrit të ri dhe përmirësimit të infrastrukturës”.

  “Shëndeti i popullatës është obligim yni i përbashkët”.

  Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të tij në Facebook.

  KEDS vendos 17 trafo të reja në daljen e Ponoshecit të Gjakovës
  Nga Rubrika
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se njëri nga personat e arrestuar për vrasjen e Liridona Murselit është bashkëshorti i të...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Granit Plava është personi që është arrestuar së bashku me Naim Murselin, të dy si të dyshuar për planifikimin dhe vrasjen e...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është duke hetuar çështjet që ndërlidhen me kufizimin e komunikimeve për të akuzuarit pranë Gjykatës...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të premten se i ka thënë presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, se ka...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Linda ka bërë një bisedë me disa nga banorët e tjerë. Ajo ka thënë se Blero...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Vizitën e tij në Komunën e Gjilanit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, e vazhdoi duke i përcjellë nga afër punimet...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Besi dhe Shqipja mbrëmë kanë debatuar me ironi mes vete. Po ashtu Besi edhe i ka...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Santiana, Buci dhe Besi pas përfundimit të darkës së të nominuarve, kanë komentuar rreth saj dhe si shkoi darka. Santiana dhe Buci...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë pas darkës së të nominuarve kanë ndodhur disa biseda interesante, po ashtu janë dhënë edhe disa deklarata të forta. Derisa Buci,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.