[wp-story]

Lajme

Për Veliun e pritshme vizita e Osmanit në Podujevë, thotë se ajo ia ka bërë argatin Bulliqit

Për Veliun e pritshme vizita e Osmanit në Podujevë, thotë se ajo ia ka bërë argatin Bulliqit
21:35 | 28 Dhjetor 2020

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, ka komentuar vizitën e u.d të Presidentit, Vjosa Osmani në Podujevë ku kjo e fundit e uroi kryetarin e komunës, Shpejtim Bulliqin për pozitën e re.

Veliu në Pressing të T7 tha se Osmani “ja ka bërë argatin Bulliqit” dhe se e kishte pritur një gjë të tillë nga ajo.

“E kam prit një gjë të tillë sepse edhe ajo ja ka bërë argatin aq sa ka mundur”, tha Veliu.

U.d. e presidentit Vjosa Osmani ka shkuar sot në Podujevë ku është pritur nga kryetari i komunës, Shpejtim Bulliqi.

Bulliqi ka treguar në rrjetin social Facebook se cfarë u bisedua në takim.

“Takim me u.d. Presidenten Vjosa Osmani. Sot pritëm në takim u.d. Presidenten Vjosa Osmani, e cila ka vizituar Podujevën. Me këtë rast zonja Osmani më ka uruar për marrjen e besimit të qytetarëve llapjanë për të udhëhequr me Komunën e Podujevës dhe na uroi suksese në realizimin e objektivave dhe projekteve me interes për qytetarët llapjanë”, ka shkruar ai.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera