×
 • Lajme
 • Lajme

  Për 24 orë janë shqiptuar 1 mijë e 142 gjoba në Kosovë

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Policia e Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin janë shqiptuar 1 mijë e 142 gjoba, për shkelësit e rregullave të trafikut.

  Ndërsa si pasojë e vozitjes jo të mirë dhe mos respektimit të rregullave në komunikacion, janë shkaktuar 36 aksidente, prej tyre 16 me të lënduar dhe 20 me dëme materiale.

  E gjatë të martës policia ka arrestuar 22 persona, ndërsa në mbajtje ka dërguar 14 të tjerë.

  Tabela e statistikave të përgjithshme:

  Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Ministria e Ekonomisë ka lansuar thirrjen për subvencionimin e pajisjeve efiçiente për ngrohje për shtëpi dhe banesa. Përmes kësaj thirrjeje, qytetarët do...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, iu ka dhënë fund spekulimeve se ai do t’i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje. Ai ka thënë...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas takimit në Bruksel, ka ripërsëritur qëndrimin e tij se nuk mund të ketë Asociacion të Komunave...
  Të tjera
  Lajme22 Shtator 2023
  Deputetja e Listës “Guxo”, Jeta Statovci ka komentuar punën e Qeverisë Kurti, duke thënë se me ardhjen në pushtet të Lëvizjes Vetëvendosje...
  Sport22 Shtator 2023
  Gaziantep ka shënuar fitore ndaj Istanbulsporit me rezultat 2-0, ku njërin nga golat në këtë takim e shënoi Albian Ajeti. Në ndeshjen...
  Lajme22 Shtator 2023
  Të shtunën fillon stina e vjeshtës në orën 08:50 min, por kjo ditë sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës do t’i ngjasojë më...
  Lajme22 Shtator 2023
  Një grua që shkoi në polici për t’u ankuar për një ngjarje që i ndodhi, e bëri lëmsh krejt stacionin. Kjo meqë...
  Lajme22 Shtator 2023
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka këshilluar Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, që ta dëgjojë patjetër çdo rekomandim që vjen nga Shtetet...
  Lajme22 Shtator 2023
  Shefi i EULEX-it, Giovanni Barbano, ka thënë se pajtohet plotësisht me qëndrimin e ambasadorit të SHBA-së, Jeff Hovenier, për shpërthimin në veri...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.