Euro2020

Penalltia e dyshimtë në ndeshjen Francë – Portugali, vjen reagimi i ashpër nga ish-futbollisti i njohur

Penalltia e dyshimtë në ndeshjen Francë – Portugali, vjen reagimi i ashpër nga ish-futbollisti i njohur
11:06 | 24 Qershor 2021

Rio Ferdinand u shpreh i zhgënjyer me akordimin e penalltisë në ndeshjen mes Francës dhe Portugalisë.

Në pjesën e parë, Kylian Mbappe u faulua në zonë dhe gjyqtari akordoi penallti në mënyrë të dyshimtë, shkruan FrontOnline.

Ndaj kësaj ka reaguar edhe ish-mbrojtësi i Manchester Unitedit, Rio Ferdinand.

“Ky është vendim i tmerrshëm. Unë kam qenë kritik ndaj Semedos, por kjo nuk ishte penallti”, ka thënë FerdinandKujtojmë që këtë penallti të akorduar në gol e shndërroi sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema.

Takimi mes Francës dhe Portugalisë përfundoi 2-2, dhe të dyja këto kombëtare u kualifikuan nga grupi F./FrontOnline/

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera