Kronika

Pejë: I vidhet telefoni, policia e gjen të dyshuarin

Pejë: I vidhet telefoni, policia e gjen të dyshuarin
11:27 | 28 Shtator 2022

Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Pejë, me datën 24 shtator rreth orës 18:15, ёshtё informuar se nё rrugёn “Bekim Berisha” ne Pejё, viktimёs iu ёshtё vjedhur njё telefon mobil.

Pas një pune intensive nga hetuesit e Stacionit Policor nё Pejё, me datë 27 shtator ёshtё identifikuar dhe arrestuar personi i dyshuar, i njëjti dyshohet se e ka vjedhur telefonin mobil dhe e kishte shitur.

Telefoni mobil ёshtё sekuestruar nge hetuesit e stacionit Policor Pejё, dhe i njëjti pas procedurave iu ёshtё kthyer pronarit legjitim.

Pas intervistimit i dyshuari me vendim tё prokurorit tё shtetit ёshtё dёrguar nё mbajtje pёr 48-orё.

Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa

Të tjera