×
 • Kronika
 • Kronika

  Pejë: 35 vjeçari vret dhinë e egër, arrestohet

  FrontOnline
  05 Nëntor 2019

  Policia e Kosovës, Rajoni i Pejës kanë njoftuar se kanë arrestuar një person pasi që të  njejtit gjatë kontrollit i kanë gjetur në bagazh një armë me dylbi me disa fishekë si dhe një dhi e egër, kafshë e mbrojtur me ligj të cilën i njejti e kishte vrarë.

  Policia ka njoftuar se të njejtin e kanë arrestuar mbrëmë rreth orës 19:00.

  “Gjatë kontrollit në bagazhin e veturës është gjetur një armë me dylbi, 17- copë fishekë të të njëjtës armë, 19- fishekë të kalibrit 12 mm, dhe një kafshë (dhi e egër) e vrarë kafshë e cila është e mbrojtur me ligj”, thuhet në njoftim.

  “I dyshuari: P. L. i lindur 1984 m/k/sh, është arrestuar dhe pas intervistimit me urdhër të prokurorit të shtetit lirohet në procedurë të rregullt”, kanë bërë të ditur nga policia.

  The Victor vjen me këngë të re “Got U”
  Nga Rubrika
  Kronika04 Dhjetor 2023
  Janë lënduar katër persona në një aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Gjilan. Për Front Online detaje ka dhënë zëdhënësja e Policisë së Kosovës...
  Kronika04 Dhjetor 2023
  Të dielën në fshatin Vragoli të Fushë-Kosovës një person ka raportuar që disa të panjohur e kanë plaçkitur shtëpinë e tij. “Ankuesi...
  Kronika04 Dhjetor 2023
  Një shtetase malazeze e raportuar e zhdukur, është gjetur nga policia përmes telefonit. Në raportin e policisë bëhet e ditur se është...
  Të tjera
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Këshilli për Mbrojtjen e Lirive dhe të Drejtave të Njeriut ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Speciale që t’ua ndalojë vizitat, telefonatat...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Është rivarrosur trupi i Liridona Ademajt në fshatin Rracaj të Gjakovës. Ajo me kërkesë të familjes është zhvarrosur nga varrezat e fshatit...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla po merr pjesë në rivarrimin e Liridona Ademajt, 30-vjeçares e cila u vra mizorisht të...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Sot, nga fshati Cermjan është zhvarrosur trupi i Liridona Ademajt. Me kërkesë të familjarëve, rivarrimi është duke u bërë në Rracaj të...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Vëllai i i Liridona Ademaj ka folur për detajet e vrasjes së motrës së tij nga bashkëshorti Naim Murseli. Fillimisht u mendua...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Sindikata e Pavarur e Minatorëve të Trepçës përmes një postimi në Facebook ka thënë se menaxhmenti i Trepçës i ka rreth 80...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.