Sport

Peja transferon yllin e Kosovës U20, Mirlind Zekaj

Peja transferon yllin e Kosovës U20, Mirlind Zekaj
16:00 | 21 Korrik 2021

Klubi i basketbollit, Peja është përforcuar me një basketbollist mjaft cilësor.

Klubi pejan ka njoftuar se e ka transferuar yllin e Kosovës U20, Mirlind Zekaj, shkruan FrontOnline.

Së fundmi, Zekaj ka qenë pjesë e klubit të Ligës së Parë, Istogut.

“Lojtari i reprezentacionit U20, Mirlind Zekaj i bashkohet KB Peja ku së bashku me Albin Berishen dhe Ermal Bojkun do e kompletojnë 3shen e lojtarëve të rinjë të KB Peja. Mirlind Zekaj ka qenë bartës i skuadres se Istogut që bënë gara në Ligen e Parë dhe vjet ishte një hap larg Superliges duke luajtur ne Finale për një biletë në Superligë”, thuhet në njoftimin e klubit.

“Mirësevjen në Shtëpine e Shqiponjave, në Karagaçin e zjarrtë Mirlind”, thuhet më tej./FrontOnline/

Lojtari i reprezentacionit U20, Mirlind Zekaj i bashkohet KB Peja ku së bashku me Albin Berishen dhe Ermal Bojkun do e kompletojnë 3shen e lojtarëve të rinjë të KB Peja. Mirlind Zekaj ka qenë bartës i skuadres se Istogut që bënë gara në Ligen e Parë dhe vjet ishte një hap larg Superliges duke luajtur ne Finale për një biletë në Superligë. Mirësevjen në Shtëpine e Shqiponjave, në Karagaçin e zjarrtë Mirlind 💛🦅#ZemraRrehMeTy

Posted by KB Peja on Wednesday, July 21, 2021

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera