Sport

Peja shpallet kampion i Kosovës

Peja shpallet kampion i Kosovës
12:07 | 09 Maj 2021

Klubi i volejbollit,Peja e ka fituar edhe ndeshjen e tretë të serisë së finaleve në elitën e volejbollit te meshkujt, duke mposhtur Dritën 3 me 2 (18:25; 25:22; 20:25; 25:18; 15:4).

Në një ndeshje shumë interesante, fituesin e ka përcaktuar “tie-break”, duke e vazhduar dramën në pesë sete, përcjell FrontOnline.

Peja me ketë sukses, arrin të fitojë trofeun e dytë këtë edicion, pas triumfit edhe në Kupën e Kosovës në volejboll te djemtë./FrontOnline/

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera