×
 • Lajme
 • Lajme

  Peci i Zveçanit thotë se e ka formuar kabinetin, s’i bën publik emrat

  FrontOnline
  09 Qershor 2023

  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin Lipë të kësaj komune.

  I sapo zgjedhuri, që vjen nga PDK thotë se punën e fillon çdo ditë rreth orës 08:00 të mëngjesit dhe e mbyll deri në orën 16:00 të pasdites. Ndonëse po kundërshtohet nga qytetarët serbë të komunës që e drejton, Peci shprehet se agjendën e ka goxha të ngjeshur, njofton Klan Kosova.

  Madje thekson se tashmë e ka formuar edhe kabinetin e tij, por pa treguar se kush dhe sa janë ata, veçse shpjegoi se së shpejti do t’i bëjë publikë emrat  e tyre.

  Kurse sa i përket drejtorive kreu i Zveçanit bën me dije se është në përfundim e sipër.

  Por, një gjë është e sigurt dhe e konfirmuar nga ana e tij se tani  është bërë me zyrtare për informim.

  Ilir Peci i cili është zgjedhur më 23 prill në krye të Zveçanit, komunë kjo me shumicë serbe, vetëm ditën e premte të 26 majit hyri në objektin zyrtar komunal kur u tensionua dhe situata.

  Afër 6500 banorë të Shalës së Bajgorës përfitojnë nga rrjeti i ri
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka ritheksuar faktin sesi akoma nuk ka pasoja për Beogradin edhe pas ngjarjes së 24 shtatorit, në Banjskë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Olaf Sholz, kancelari i Gjermanisë ka folur për gjendjen në veri të Kosovës, gjatë një konference të përbashkët shtypi bashkë me kryeministrin...
  Lajme04 Tetor 2023
  Disa ditë pas përplasjes me armë, jeta ka rinisur mes autoblindave dhe forcave të shumta speciale. Banorët i shmangen çdo lloj kontakti...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.