Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  PDK ende pa qëndrim për zgjedhjen e presidentit

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Partia Demokratike e Kosovës është duke i shqyrtuar dy skenarët e mundshëm, atë të mbajtjes së zgjedhjeve ta reja apo edhe të unitetit politik për zgjedhjen e një presidenti të ri.

  Deputeti i PDK-së, Sejdi Hoxha në një konferencë për media tha se kur të vjen momenti kjo parti do të shprehë qëndrimin e saj.

  “PDK e ka shprehur shqetësimin e saj për ngjarjet e fundit rreth vendimeve të Gjykatës Speciale. Dhe është deklaruar se nuk dëshiron në asnjë mënyrë të interferojë në procesin gjyqësor dhe ta dëmtojë procesin gjyqësor. Normalisht që PDK është duke i diskutuar skenarët e mundshëm, dhe sigurisht që kur të vjen momenti do e shpreh qëndrimin e saj”, u shpreh ai.

  Ndërkohë, ditë më parë kryeministri Avdullah Hoti kishte thënë se gjatë këtyre ditëve do të mbajë takim me subjektet politike, pas zhvillimeve të fundit nga Gjykata Speciale.

  Dyfish n’plus me ArtMotion
  Nga Rubrika
  Lajme26 Mars 2023
  Partia Socialdemokrate ka mbajtur protestë dje në Prishtinë kundër marrëveshjes së Ohrit, ndërsa ditë më parë kishin shkruar parulla në kryeqytet “Albin...
  Lajme26 Mars 2023
  Mikrobiologu Lul Raka, foli për pandeminë, “zhdukjen” e tij nga mediat, kohën e luftës, sistemin shëndetësor në Kosovë etj. U bë i...
  Lajme26 Mars 2023
  Në kuadër të bashkëpunimit me Republikën e Sllovenisë, rreshter majori i FSK-së, Bedri Zuka po merr pjesë në Konferencën e nënoficerëve të...
  Të tjera
  Lajme26 Mars 2023
  Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri u shpreh sot se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për Ligjin për Këshillin Prokurorial vërteton...
  Vip26 Mars 2023
  Një ditë pasi u eliminua nga Big Brother VIP Albania, Kiara Tito, ka qenë e ftuar në “Fan Club” për të folur...
  Lajme26 Mars 2023
  Të dielën e ardhshme në Prishtinë do të mbahet një marsh, duke kërkuar drejtësi për krerët e UÇK-së që janë në Hagë....
  Lajme26 Mars 2023
  Është vetëm një nxënës që ndjek mësimet në klasën e parë të Shkollës Fillore “Rilindja” në fshatin Keqekollë të Komunës së Prishtinës....
  Vip26 Mars 2023
  Familjarët e Kristit kanë reaguar të revoltuar pasi Lorenci pranoi se ai dhe Keisi kanë pasur një romancë jashtë “Big Brother VIP”....
  Tenderët26 Mars 2023
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ndau gjysmë milion euro për restarurimin e objektit të ish-gjimnazit të Ferizajt, “Ismail Qemali’. Objekti, i...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.