Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  PDK e LDK bashkuan sot forcat, i kapin 4 ndërmarrjet publike lokale në Mitrovicë

  FrontOnline
  22 Korrik 2020

  Kuvendi Komunal i Mitrovicës sot mbajti mbledhjen e radhës mujore ku kishte disa pika me rëndësi, ndër to edhe shqyrtimi i raporteve vjetore të punës të katër ndermarrjeve lokale, KRM “Uniteti”, “Omni-sport”, “Tregu” dhe “Stacioni i autobusëve”.

  Pa u lëshuar në diskutim për raportet se si kanë funksionuar këto ndërmarrje komunale, me iniciativë të LDK-së dhe me propozim të PDK-së përmes asambleistit Donjet Bislimi, Kuvendi Komunal ka shkarkuar anëtarët e komisionit të aksionarëve të ndermarrjeve publike, duke emëruar anëtarë rinj nga këto dy subjekte politike.

  Fillimisht me propozim të Donjet Bislimit të PDK-së janë shkarkuar Sami Latifi (PDK) dhe Jeton Zeneli (VV), ku pazari politik i ‘koalicionit’ PDK-LDK u vërejt me rastin e propozimeve, ku Donjet Bislimi e propozoj për anëtar të ri pikërisht Sami Latifin që u shkarkua më pak se 3 minuta më herët. Ndërsa, në vend të Jeton Zenelit u emërua një asambleist LDK-së në komisionin për ndermarrjen “UNITETI”.

  Pas tyre u vazhdua me emërimin dhe shkarkimin e anëtarë të komisioneve të aksionarëve për ndërmarrjet “Omnisport”, “Tregu” dhe “Stacioni i autobusëve”, ku LDK dhe PDK së bashku emëruan anëtarët e tyre.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme28 Maj 2023
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka replikuar me deputetin e VV-së, Dimal Basha në rrjetin social Tëitter për...
  Lajme28 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar presidentin turk, Recep Taip Erdogan për fitoren në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Turqi. Kurti...
  Lajme28 Maj 2023
  Fitorja e Rexhep Taip Erdogan në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Turqi ka bërë që të ketë festë në qytetin...
  Të tjera
  Lajme28 Maj 2023
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë përsëritur qëndrimin e QUINT-it të datës 26 maj rreth situtatës së krijuar në tri komunat...
  Lajme28 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar se çfarë ka biseduar me eurodeputeten, Viola von Cramon, pasi kjo e fundit e ka...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Rivali i Rexhep Tajip Erdogan, Kemal Kilicdaroglu, ka mbajtur një fjalim, duke thënë se zgjedhjet nuk kanë qenë fer. Kilicdaroglu është shprehur...
  Bota/Rajoni28 Maj 2023
  Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka uruar homologun e tij, Recep Tayip Erdogan për zgjedhjen e tij si president i Turqisë për...
  Lajme28 Maj 2023
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, i ka reaguar eurodeputetes, Viola von Cramon, pasi kjo e fundit në Zveçan iu tha forcave...
  Sport28 Maj 2023
  Në Allianz Stadium zhvillohet ndeshja e javës së 37-të në Serie A ndërmjet Juventusit dhe Milanit. Zonja e Vjetër pozicionohet në vend...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.