Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Pastrohen rrugët e Prishtinës të dielën

  FrontOnline
  26 Mars 2023

  Kryetari i Prishtinës Përparim Rama, ka publikuar një video ku shihet duke u pastruar rrugët e kryeqytetit.

  “E diele. Prishtina e pastër”, ka shkruar Rama.

  Duket se jo është ndër rastet e pakta që rrugët pastrohen në Prishtinë.

  Një veprim të tillë e pati ndërmarrë edhe paraardhësi, Shpend Ahmeti, i cili gjatë kohës së pandemisë COVID-19, i pati angazhuar ekipet përgjegjëse që t’i pastrojnë rrugën edhe me shampon.

  Videon e plotë mund ta gjeni KËTU

  Cilësi, gatim dhe shpërblim
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Dhjetëra protestues janë mbledhur në Zveçan. Rrugët janë të mbushura me gjësende të cilat u hodhën një ditë më parë nga protestuesit....
  Lajme29 Maj 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu thotë se bandat e organizuara kriminale serbe të cilat udhëhiqen nga Vuçiq nuk do të tolerohen. Ajo...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, ka mbetur i bllokuar brenda objektit të komunës. Sipas burimeve të Klankosova.tv Hetemi është duke u ruajtur...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetarët e Zubin Potokut dhe të Zveçanit nuk do të shkojnë nesër në objektet e komunës, respektivisht zyrat e tyre. Kryetari i...
  Lajme29 Maj 2023
  Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, pritet të ketë...
  Lajme29 Maj 2023
  Pas përleshjeve në veri mes protestuesve serbë dhe forcave të KFOR-it, nën arrest po mbahen të paktën tre persona. Përmes burime nga...
  Lajme29 Maj 2023
  Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se dialogu është e vetmja rrugë për të ecur përpara, duke i bërë thirrje...
  Lajme29 Maj 2023
  Ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se shihet qartë që protestat në veri janë të dhunshme dhe të udhëhequra nga bandat e njohura...
  Lajme29 Maj 2023
  Ministria e Punëve të Jashtme e Austrisë i ka dënuar fuqishëm sulmet e dhunshme ndaj ushtarëve të KFOR-it, pjesëtarëve të EULEX-it dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.