Lajme

Pasi u infektua një infermiere në Klinikën Endokrinologjike, testohet i gjithë stafi, të gjithë dalin negativ

Pasi u infektua një infermiere në Klinikën Endokrinologjike, testohet i gjithë stafi, të gjithë dalin negativ
16:59 | 17 Qershor 2020

Në Klinikën Endokrinologjike, të premtën një infermiere rezultoi pozitive me COVID-19, shkruan Front Online.

Menjëherë pas këtij rasti, u testuan pjesa tjetër e stafit të kësaj klinike, por që të gjithë dolën se nuk ishin infektuar.

Lajmin e ka bër të ditur drejtoresha e kësaj klinike, Venera Berisha-Muharremi, përmes një postimi në Facebook.

Ajo ka thënë se do të futet në karantinë.

Njoftimi i plotë:

Të dashur miq!

Pasi që një infermiere e Klinikës Endokrinologjike ku unë jam drejtoreshë kishte të gjitha shenjat e infeksionit me Covid-19, te premtën doli pozitiv me virusin Covid-19, kerkova nga IKSHP që të testojë tërë personelin e kësaj klinike!

Para pak qasteve mora rezultatin e testit tim ku rezultova pozitiv me virusin Covid-19 edhe pse nuk kam asnje shenje klinike as ankesa!

Lus të gjithë ata që kanë qenë në kontakt direkt me mua pa maska të vetizolohen dhe në rast të shfaqjes së shenjave të infeksionit të lajmerohen ne Klinikën Infektive!

Unë ndihem shumë mirë dhe prej sot jam në vetizolim për 14 ditë dhe besoj që me ndihmën e zotit do ta  kaloj edhe këtë sfidë!

E juaja

Venera

8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….

Të tjera