×
 • Lajme
 • Lajme

  “Pase 2 vitev zili i shkolles zilon..”, postimi skandaloz i arsimtarit në Kamenicë pas rihapjes së shkollave

  FrontOnline
  16 Nëntor 2021

  KamenicëSot në Kamenicë u festua me tupanë për fitoren e kandidatit të Lëvizjes Vetëvendosje, Kadri Rahimaj, që e mposhti Qëndron Kastratin.

  Ishte pikërisht reforma në arsim që ndikoi në humbjen e tij, ndaljen e të cilës e premtoi Rahimaj.Gëzimin për rihapjen e shkollave përveç qytetarëve e ka shprehur edhe një mësimdhënës, Ramadan Beqiraj, përmes një postimi në Facebook, me një nivel të tmerrshëm drejtshkrimi.

  Ai ka shkruar se “pase 2 vitev zili i shkolles zilon per ti rrjeshtuar nxenesit per te hyre ne klase qe sa me pare te filloj ora e pare e mesimit”.Arsimtari Beqiraj pothuajse asnjë fjalë nuk e ka të shkruar si duhet në këtë postim, ku shpreh gëzimin që sipas tij Rahimaj “nuke luajti besen”.Sot në oborrin e shkollës “Sadri Misini”, banorët e fshatit Shipashnicë e Epërme, kanë festuar me tupanë për fitoren e Rahimajt, i cili sipas rezultateve preliminare të KQZ-së ka fituar zgjedhjet në këtë komunë.

  Në disa video të publikuara shihet një grumbull i qytetarëve teksa hedhin valle nën tingujt e tupanit.

  Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€
  Nga Rubrika
  Lajme13 Korrik 2024
  Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë se Serbia është e gatshme të zhvillojë marrëdhënie në të gjitha fushat me...
  Lajme13 Korrik 2024
  Njësitet Antikontrabande të Doganës së Kosovës, pas pranimit të informatës nga qytetarët për prezencën e barnave pa banderola, kanë kryer një kontroll...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka takuar drejtorin e lartë për Evropën në Këshillin e Sigurisë Kombëtare të ShBA-së, Michael Carpenter. Osmani...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kanë filluar pritjet e mërgimtarëve nëpër pikat kufitare për hyrë në Kosovë. Në pikëkalimin kufitar te Dheu i Bardhë, sipas Qendrës Kombëtare...
  Sport13 Korrik 2024
  Futbollisti i njohur, Elvis Rexhbeçaj, ka nënshkruar sot për Kombëtaren e Kosovës, duke qenë prurja më e re në mesfushën dardane. Letra...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, vizitoi qendrën e turizmit në Pejë, ku pati mundësinë të inspektojë projektin “Turizmi i aventurës”,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.