[wp-story]

Lajme

Pas vërshimeve, Hoti tregon se kush do të përfitojë nga Fondi Emergjent

Pas vërshimeve, Hoti tregon se kush do të përfitojë nga Fondi Emergjent
11:26 | 15 Janar 2021

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka njoftuar për krijimin e Fondit Emergjente për sanimin e dëmeve që janë shkaktuar nga vërshimet që ndodhën ditëve të fundit në disa qytete të Kosovës.

Ai tha se fillimisht përmes këtij fondi do të mbështeten familjet të cilave u janë shkaktuar dëme në shtëpitë e tyre të banimit.

“Më vjen keq që vërshimet kanë ndodhur në shumë komuna. Dje kam pasur një diskutim me kryetarët e komunave., janë dëme që kanë ndodhur në toka bujqësore, në infrastrukturë dhe dëme në shtëpi të banimit. E mira është që nuk ka raste fatale nga këto vërshime. Me Fondin Emergjent ne do të mbështesim dëmet në shtëpitë e banimit. Fillimisht do të mbështesim familjet që u janë dëmtuar shtëpitë nga vërshimet”, ka thënë ai.

 

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, mban konferencë për media nw lidhje me Programin për rimëkëmbje ekonomike për vitin 2021

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, mban konferencë për media nw lidhje me Programin për rimëkëmbje ekonomike për vitin 2021

Posted by Front Online on Friday, January 15, 2021

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera