Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Pas Luginës, Haradinaj-Stublla niset për në Mal të Zi për të vizituar shqiptarët atje

  FrontOnline
  25 Korrik 2020

  Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka bërë të ditur se është rrugës për në Mal të Zi, ku do t’i vizitojë shqiptarët e këtij shteti.

  Për vizitën në Mal të Zi,  Haradinaj-Stublla ka shkruar në Facbeook, ku ndër të tjera thotë uniteti është kryefjala e vizitës së saj në këtë shtet ku ka shumë shqiptarë.

  Kujtojmë se ditë më parë Ministrja e Jashtme ka vizituar edhe shqiptarët e Luginës së Preshevës.

  “Jam rrugës për në Mal të Zi.
  Vizitë vëllazërore shqiptarëve atje.
  Mbase dhe historia na la të shpërndarë, por trungun e kemi NJË, dhe nuk jemi në harresë.
  UNITETI është kryefjala e vizitës sot”, ka shkruar Haradinaj-Stublla. /Reporteri.net

  Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texasit, Greg Abbott, flasin për rritje bashkëpunimi Kosovë – ShBA
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Dragan Nedeljkoviq, që mediat serbe po e quajnë “anëtar i Autoritetit të Përkohshëm të komunës së Zveçanit”, ka folur para gazetarëve serbë....
  Lajme30 Maj 2023
  Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është shprehur i shqetësuar për demolimin e veturave të T7 e KOHËS në Zveçan. Njëherësh AGK u...
  Lajme30 Maj 2023
  Për situatën në veri, kryeminstri i Kosovës, Albin Kurti ka biseduar me të dërguarin e posaçëm të Britanisë së Madhe për Ballkanin...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Mediat serbe janë hedhur në sulm ndaj Aleksandër Vuçiç. Në veri të Kosovës tensionet janë rritur ndjeshëm dhe frika e konfliktit të...
  Lajme30 Maj 2023
  Kongresisti amerikan, Ritchie Torres ka reaguar sot rreth zhvillimeve të fundit në veri dhe lëndimit të 25 pjesëtarëve të KFOR-it në Zveçan...
  Lajme30 Maj 2023
  Kryetari i komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka bërë të ditur se ai sot s’ka dalur në zyrën qendrore të kësaj komune....
  Lajme30 Maj 2023
  Dhjetëra protestues janë mbledhur në Zveçan. Rrugët janë të mbushura me gjësende të cilat u hodhën një ditë më parë nga protestuesit....
  Lajme29 Maj 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu thotë se bandat e organizuara kriminale serbe të cilat udhëhiqen nga Vuçiq nuk do të tolerohen. Ajo...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, ka mbetur i bllokuar brenda objektit të komunës. Sipas burimeve të Klankosova.tv Hetemi është duke u ruajtur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.