×
 • Lajme
 • Lajme

  Pas konfirmimit të 129 rasteve të reja me Covid-19, Ministri i Shëndetësisë paralajmëron këto masa

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, është deklaruar pas konfirmimit të 129 rasteve të reja me koronavirus.

  Sipas Zemajt, ky numër ka treguar papërgjegjësinë e qytetarëve karshi lirimit të masave.

  “Mendoj që ky numër ka treguar papërgjegjësinë tonë pas lirimit të masave, dita e sotme e ka qitë në sipërfaqe lirinë e tepruar dhe papërgjegjësinë për ta ruajtur shëndetin personal dhe të tjerëve”, deklaroi Zemaj në ‘RTV Dukagjini’,

  FITO 10.000 EURO ME PAKO PREMIUM PLUS!
  Nga Rubrika
  Lajme23 Korrik 2024
  Kompania më e madhe turistike në vend Sharr Travel serish befason klientët e saj besnik me ofertën e sapo plasuar për njërin...
  Lajme23 Korrik 2024
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka përkujtuar intelektualin dhe veprimtarin Shaban Manaj, në 24 vjetorin e vrasjes së tij....
  Lajme23 Korrik 2024
  Pushteti dje duke e keqpërdorur transmetuesin e vetëm publik, RTK-në, i goditi dy mediume, Nacionalen dhe Periskopin. Duke përkthyer një shkrim pa...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Korrik 2024
  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se vendimi i tij për t’u tërhequr nga gara për rizgjedhje, ka qenë “gjëja...
  Kronika23 Korrik 2024
  Një burrë në fshatin Treboviq të Pejës, ka raportuar në polici se vajza e vëllait të tij e cila është me aftësi...
  Kronika23 Korrik 2024
  Një grua në Viti e ka njoftuar policinë e Kosovës se para një viti është sulmuar seksualisht nga një burrë në Viti....
  Lajme23 Korrik 2024
  Pas dyshekëve, produkti i dytë më i eksportuar në Amerikë gjatë vitit që lamë pas janë artikuj të veshjeve për burra dhe...
  Lajme23 Korrik 2024
  Prokuroria Speciale e Kosovës, dje bëri të ditur se edhe sot do ta intervistojë ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu. Sipas PSRK-së, intervistimi...
  Ekonomi23 Korrik 2024
  Dyshekët e prodhuar në Kosovë janë produkti kryesor që  eksportohet nga Kosova në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) së paku gjatë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.