Sport

Pas infektimit me COVID-19 i dalin probleme në zemër, ylli i Bayernit mungon disa javë

Pas infektimit me COVID-19 i dalin probleme në zemër, ylli i Bayernit mungon disa javë
15:42 | 14 Janar 2022

Futbollisti i Bayern Munichut, Alphonso Davies ka mbetur jashtë fushave për një kohë të pacaktuar.

Kjo për arsye se mbrojtësi nga Kanada pas infektimit me COVID-19, ka pasur probleme me muskujt e zemrës, shkruan FrontOnline.

Miokarditi u zbulua në testet mjekësore të Daviesit pas rikthimit të tij në stërvitje këtë javë.

Lajmin e ka konfirmuar trajneri i Bayern Munichut, Julian Nagelsmann.

Nagelsmann tha se Davies tani do të ndalojë stërvitjen deri në njoftimin e mëtejshëm për t’i dhënë kohë trupit të tij për t’u rikuperuar./FrontOnline/

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera