×
 • Lajme
 • Lajme

  Pas emërimit të Rifat Latifit në postin e ministrit të Shëndetësisë, reagon vajza e tij

  FrontOnline
  16 Nëntor 2021

  Vajza e ministrit të ri të Shendetësisë, Rifat Latifi, Fortesa Latifi është shprehur krenare me babain e saj pasi u zgjodh në këtë pozitë.

  Ajo ka shkruar se gjyshërit e saj ishin fermerë që s’dinin shkrim-lexim, por djali i tyre është tash është ministër i Shëndetësisë.

  “Ky është babai im, ministër i ri i Shëndetësisë në Kosovë. Kur e kujtoj nga fillimi s’arrihet të përshkruhet. Ai është kthyer në shtëpi për të bërë më të mirën e mundshme. Gjyshërit e mi ishin fermerë analfabetë dhe djali i tyre është tash ministër i Shëndetësisë. S’mund të jem më shumë se kaq krenare. Kur të vie në mendje se sa pak mundësi për edukim kishin gjyshërit e mi dhe se si djali i tyre ka arritur tashmë. Jam shumë krenare. Ai gjithmonë ka dashur t’i ndihmojë njerëzit dhe tani do ta ketë mundësinë që ta bëjë këtë në një shkallë më lartë se sa e bën zakonisht”, ka shkruar ajo.

  Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme20 Korrik 2024
  A po i pastroni fëmijët tuaj më shpesh sesa duhet? Udhëzimet për t’i mbajtur fëmijët tuaj të pastër ndryshojnë shumë pasi rriten...
  Lajme20 Korrik 2024
  Sllavica Radovanoviq, kolonele në pension e Policisë së Serbisë, ka kritikuar publikisht ministrin e Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiq, për...
  Lajme20 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot ka intervistuar një person, i cili dyshohet se e ka ndihmuar Faton Hajrizin...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.