[wp-story]

Front TV

Pas arrestimit të aktivistëve të PSD-së, reagon Dardan Molliqaj

Pas arrestimit të aktivistëve të PSD-së, reagon Dardan Molliqaj
17:00 | 16 Tetor 2020

Janë arrestuar dy zyrtarët e PSD’së, Zgjim Hyseni dhe Frashër Krasniqi.

Anëtari i PSD-së, Frashër Krasniqi është arrestuar nga Policia gjatë një aksioni që ky subjekt kanë mbjatur në kryeqytet.

Ai është arrestuar së bashku me anëtarin tjetër të kësaj partie, Zgjim Hyseni.

Kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj, ka thënë se arrestimet u bënë gjatë aksionit të PSD’së.

Shkrimi i plotë i Molliqajt:

“Gjatë aksionit të PSD-së kundër deklaratës së Lajçakut për Asociacionin kundërkushtetues u arrestuan dy aktivistët Zgjim Hyseni dhe Frashër Krasniqi.

Është i papranueshëm zelli i Policisë së Kosovës që të arrestojnë aktivistët politik që shprehin bindjet e tyre përmes aksioneve paqësore. Çdo arrestim i tillë është veçse politik prandaj është i patolerueshëm.

Kërkojmë lirimin e menjëhershëm të aktivistëve Zgjim Hyseni dhe Frashër Krasniqi”

Momenti i arrestimit të aktivistëve të PSD-së

Momenti i arrestimit të aktivistëve të PSD-së

Δημοσιεύτηκε από Front Online στις Παρασκευή, 16 Οκτωβρίου 2020

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera