[wp-story]

Lajme

Parashikimi i motit për sot dhe nesër në Kosovë

Parashikimi i motit për sot dhe nesër në Kosovë
08:01 | 25 Shtator 2019

Nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të pakta, kurse të enjten priten reshje shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të mërkurën temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-21 gradë Celsius.

Era do të fryjë kryesisht nga jugperëndimi e lehtë deri mesatare.

Të enjten sërish priten masa të lagështa të ajrit të cilat parashihen të sjellin reshje shiu, por në sasi më të ulët krahasuar me reshjet e fundit. Si pasojë e intensifikimit të vranësirave konvektive, pritet të ketë edhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale dhe maksimale mbeten afërsisht të ngjashme me ditën e s

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera