[wp-story]

Lajme

Parashikimi i motit për këtë javë

Parashikimi i motit për këtë javë
11:30 | 03 Janar 2021

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius.

Kështu njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

“Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi e lehtë deri mesatare”, thuhet nga ky institut.

Ndërsa, edhe gjatë ditëve tjera pritet të ketë reshje të shiut.

Temperaturat pritet të shkojnë deri në 7 gradë Celcius, ndërsa ato më të ultat deri në -3.

Në vikend paralajmërohen edhe reshje të borë.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera