Lajme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme
19:13 | 12 Korrik 2020

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e ardhshme do të karakterizohet me mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Vranësirat nga dita e enjte parashihen të dendësohen dhe si rezultatet i këtyre proceseve fizike pritet të ketë reshje lokale shiu.

Gjithashtu bëhet e ditur se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-29 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-9 m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera