[wp-story]

Lajme

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme
23:52 | 16 Shkurt 2021

Të mërkurën do të mbajë mot i kryesisht i vranët, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Vranësira gjatë orëve të pasdites parashihen të shoqërohen me reshje të dobëta bore, me fokus në viset e larta.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -13 deri në -11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1 deri në 3 gradë Celsius.

Të enjten parashihet të kemi kushte tjera meteorologjike pasi që parashihet rritje të ndjeshme në fushat termike.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri në -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4 deri në 6 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-5m/s.

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera