Lajme

Parashikimi i motit për ditën e nesërme në Kosovë

Parashikimi i motit për ditën e nesërme në Kosovë
18:55 | 02 Korrik 2020

Edhe gjatë ditës së sotme po mban mot shumë i nxehtë.

Sot temperaturat më të larta u regjistruan në Dukagjin. Në stacionin në Gjakovë temperatura maksimale arriti deri në 36C, në Kamenicë 34C, e në Prishtinë 32C.

Kështu bën të ditur Prishtina Weather, duke iu referuar të dhënave nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës dhe nga Aeroporti i Prishtinës.

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera