×
 • Sport
 • Sport

  Paraqitje e suksesshme e sportistëve nga Kosova në Kampionatin Evropian të Taekwondos për Junior

  FrontOnline
  19 Nëntor 2021

  Denis Bllaca ka bërë paraqitje të suksesshme në Kampionatin Evropian të Taekwondos për Junior, të mbajtur në Sarajevë të Bosnjë e Hercegovinës.

  Taekwondisti ynë shënoi dy fitore në kategorinë -59 kilogramë, përcjell FrontOnline.

  Ai mundi Farid Aliyev të Azerbajxhanit dhe J.Roder të Gjermanisë, për të hyrë në çerekfinale, ku u ndalë nga M.Bandareviq i Bjellorusisë, i cili u bë nënkampion.

  Paraqitje të mirë bëri edhe Sulejman Vizdiklar, i cili shënoi një fitore ndaj Nazar Shakis të Bjellorusisë, për t’u ndalur në raundin e dytë, ku ishte paraqitur i lënduar nga lufta e parë.

  Garuesit tjerë u ndalën në raundin e parë./FrontOnline/

  Vlera Devolli bashkë me liderin e CDU-së në promovimin e Sara Rosner
  Nga Rubrika
  Sport13 Korrik 2024
  Trajneri i Spanjës, Luis de la Fuente, ka shprehur besimin e tij të plotë në skuadrën e tij dhe ka theksuar se...
  Sport13 Korrik 2024
  Deputetë e zyrtarë të partisë në pushtet, Vetëvendosje, e asaj opozitare, PDK, janë bashkuar sonte për një ndeshje futbolli. Kundërshtarët në politikë,...
  Sport13 Korrik 2024
  Futbollisti i njohur, Elvis Rexhbeçaj, ka nënshkruar sot për Kombëtaren e Kosovës, duke qenë prurja më e re në mesfushën dardane. Letra...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryeministri i Kosovës, e ka përkujtuar masakrën e Poklekut. Ai tha se Serbia me projektin e saj “Paktoi”, vrau edhe foshnje të...
  Lajme13 Korrik 2024
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se rruga nga rrethi i vogël i Arbërisë e deri te rrethi i...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka publikuar listën e plotë të zyrtarëve që i ka takuar gjatë vizitës së saj në Washington...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.