×
 • Lajme
 • Lajme

  Paralajmërimi i Latifit pas lajmit për mbylljen e Kosovës: Ku do ta fusin kokën Hoti dhe qeveria e tij?

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

  Filozofi Blerim Latifi ka thënë se mbyllja totale e Kosovës do ta shkatërroj krejtësisht ekonominë e Kosovës.

  Ai në Facebook ka shkruar se nuk e di se ku do ta fusin kokën kryeministri i vendit, Avdullah Hoti dhe Qeveria e tij, pasi që paralajmëron se njerëzit mund të mos jenë në vazhdimësi të matur për veprimet e tyre, që rrjedhin si rezultat i pakënaqësive.

  “Është e qartë se një mbyllje e dytë do ta shkatërroj krejtësisht ekonominë e Kosovës, edhe ashtu për tokë. Nuk e di në e kanë mendu se ku do ta fusin kokën kryeministri Hoti dhe qeveria e tij. Sepse kur njerëzit i humbin të gjitha, nuk duhet të llogaritësh në maturinë dhe racionalitetin e tyre”, ka shkruar ai.

  Ky reagim i Latifit vjen në ditën kur Qeveria do të lajmërojë për masat e reja që pritet t’i marrin.

  Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme28 Nëntor 2023
  Ylli botëror, Rita Ora ka uruar Shqipërinë në Ditën e saj të Pavarësisë. Përmes një postimi në Instagram, Ora ka bashkëngjitur në...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Sot, në pritjen e organizuar nga Baroness Blake për nderë të Ditës së Falmurit Kombëtar, ambasadori i Republikës së Kosovës, në Britani,...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Banorët e Fushë Kosovës kanë mbetur pa ujë që gjashtë orë, të martën, më 28 Nëntor në ditë feste. Kështu i tha...
  Të tjera
  Lajme28 Nëntor 2023
  Dy persona kanë mbetur të lënduar pas një aksidenti në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Maxhunaj. Këtë për Front Online e ka...
  Vip28 Nëntor 2023
  Vesa Vllasaliu, ish banorja e BBVK , me të rrëfyer historinë e tradhëtisë së të fejuarit të saj Mërgimit, e bëri atë...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, tha se në takimin e ministrave të Jashtëm të NATO-s në sesion paraprak kanë folur...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Për historinë e shtetit shqiptar, të rinjtë e Kosovës dhe Shqipërisë janë të informuar. Kështu po thotë në një rrëfim për Front...
  Sport28 Nëntor 2023
  Drita ka ndarë rrugët me trajnerin grek Akis Vavalis pas shtatë muajve qëndrim të tij në qytetin e Gjilanit. Humbja nga Prishtina...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Siguria ushqimore në lëvizjen e lirë të kafshëve në vendet kufitare për të eliminuar sëmundjet e transmetueshme, por nga ana tjetër tregu...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.