Lifestyle

Para se të flini vendosni një qepë te qafa, rezultatet janë befasuese

Para se të flini vendosni një qepë te qafa, rezultatet janë befasuese
09:02 | 05 Shtator 2020

A keni dëgjuar se qepa në popull është konsideruar si një “ilaç kundër shtatë sëmundjeve”? Dhe kështu është.

Duket e pabesueshme, por me ndihmën e qepëve, mund të vendosni punë normale në gjëndrën e tiroides! Kjo është një metodë e thjeshtë por shumë efektive.

Prej kohëve të lashta dihet se qepë pastron lëkurën, vret bakteret, ndihmon në pastrimin e gjakut dhe si pasojë e acidit fosforik.
Sugjerimi ynë është që të provojmë këtë metodë, si një ndihmesë në trajtimin e tiroides Për këtë ju do të duhet një qepë!

Para se të shkoni në shtrat, duhet prerë një kokë të madhe të qepës në gjysmë dhe prisni që lëngu i dy gjysmave të lirohet Me lëvizje rrethore, qetësoni qafën me të dy gjysmat e qepës në zonën e tiroides.

Qepë ka një numër të pronave të dobishme, pastron ajrin, vret bakteret patogjene, pastron gjakun dhe të ngjashme.

Ajo përmban shumë vitamina dhe minerale, përfshirë kalcium, magnez, kalium, mangan, vitaminë C, K dhe B6. Qepa do t’ju ndihmojë të jeni të shëndetshëm dhe të parandaloni zhvillimin e disa sëmundjeve kronike.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera