Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Papa Françesku shtrohet në spital për një ‘kontroll të planifikuar mjekësor’

  FrontOnline
  29 Mars 2023

  Papa Françesku duket të jetë shtrirë në një spital në Romë sot gjatë të mërkurës.

  Në një njoftim nga Vatikani, thuhet se Papa Françesku, bëri kontrolle mjekësore të planifikuara kohë më parë, duke mos dhënë detaje të mëtejshme.

  ”Ati i Shenjtë ndodhet në Gemelli (Spitali) që prej pasdites së sotme për disa kontrolle të planifikuara më parë”, shkroi zëdhënësi i Vatikanit Matteo Bruni në një deklaratë.

  Papa, i cili në fillim të këtij muaji shënoi 10 vjet si kreu i Kishës Katolike, ishte shfaqur më herët me humor të mirë në audiencën e tij të përjavshme në Vatikan, duke buzëqeshur ndërsa përshëndeti besimtarët nga “popemobile” i tij.

  Megjithatë, ai u pa i rënduar, teksa u ndihmua të hipte në automjet.

  Papa Françesku vuan nga dhimbjet kronike të gjurit që e kanë detyruar të mbështetet në një karrige me rrota muajt e fundit.

  Ndërgjegjësimi mbi autizmin dhe ndryshimi i narratives për autizmin dhe Personat me Aftësi të Kufizuar
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Një tjetër vrasje ka tronditur SHBA-në dhe këtë herë viktimat janë nga e njëjta familje. Prindërit, motra dhe vëllai i Cesar Olalde,...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  “Kina mbështetë përpjekjet e Serbisë për të mbrojtur sovranitetin dhe integritetin territorial”, tha zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme e këtij...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka takuar sot përfaqësuesit e vendeve të QUINT-it, me të cilët ka biseduar për zhvillimet aktuale në...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic ka takuar sot në Beograd ambasadorët e shteteve të QUINT-it me të cilët ka biseduar për situatën...
  Lajme30 Maj 2023
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim Zëvendës Sekretarin e Përgjithshëm për Paqe, Siguri dhe Mbrojtje në...
  Lajme30 Maj 2023
  Misioni i EULEX-it ka bërë thirrje që në veri të Kosovës të rivendoset urgjentisht paqja. “Situata e sigurisë atje është ende e...
  Lajme30 Maj 2023
  Zyrtari paralel i komunës së Zveçanit, Dragan Nedeljkoviq, në një prononcim për media sot pretendoi se ka një marrëveshje mes Listës Srpska...
  Lajme30 Maj 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se situata në veri të vendit momentalisht është e qetë, edhe pse zhvillimet e djeshme kanë bërë...
  Lajme30 Maj 2023
  Kryetarja e Komisionit për Politikë të Jashtme në Parlamentin e Britanisë së Madhe Alicia Kearns, ka folur rreth zhvillimeve të ditës së...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.