[wp-story]

Bota/Rajoni

Papa Françesku merr vaksinën ndaj Coronavirusit

Papa Françesku merr vaksinën ndaj Coronavirusit
14:50 | 14 Janar 2021

Vatikani ka konfirmuar që Papa Françesku dhe paraardhësi i tij në këtë pozitë, Benedikti XVI, kanë marrë vaksinën e koronavirusit.

Zëdhënësi Matteo Bruni tha se atyre iu dha doza e parë “si pjesë e programit të vaksinimit”.

Është raportuar se Papa Françesku, 84, i cili humbi gjysmën e mushkërive nga një infeksion në rininë e tij, ishte ndër të parët që mori vaksinën kur nisi vaksinimi atje të mërkurën, raporton BBC.

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera