Sport

Panik në prag të Superkupës së Evropës, UEFA “ngre” alarmin

Panik në prag të Superkupës së Evropës, UEFA “ngre” alarmin
10:33 | 10 Gusht 2022

UEFA dhe policia e Helsinkit kanë ngritur alarmin para finales së Superkupës së Europës që do të luhet sonte në mbrëmje.

Kjo për shkak të pranisë në një numër të madh të tifozërisë së Eintrachtit.

Të paktën 8 mijë tifozë gjermanë priten në stadium dhe pas trazirave të shkaktuara prej tyre në Sevilje në finalen e Ligë së Europës janë ngritur shqetësime për të tjera trazira të mundshme në përballjen e sotme në kryeqytetin e Finlandës.

Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi

Të tjera