[wp-story]

Bota/Rajoni

Pamjet e rralla, si fshihen raketat e Iranit nën pesë shtresa betoni (FOTO)

Pamjet e rralla, si fshihen raketat e Iranit nën pesë shtresa betoni (FOTO)
16:57 | 13 Janar 2020

Bazat e raketave nëntokësore të Iranit të fshehura nën pesë shtresa betonit, janë gati për të goditur në rast të shpërthimit të luftës së tretë botërore.

Pamjet e vendeve misterioze u publikuan në një dosje nga një grup disident midis frikës së një lufte midis Iranit dhe SHBA.

Grupet e opozitës publikuan imazhe ajrore të bazave iraniane raketore. Më e madhja pretendohet të jetë baza në Khojir, e njohur si Kodi 7500, me një tunel rreth 1.000 metra të gjatë të mbushur me raketa. Fotografitë brenda bazave janë zbuluar më parë nga mediat shtetërore iraniane.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera